“E-TİCARETTE NASIL BAŞARILI OLUNUR?” BURŞA ŞENSAL AÇIKLIYOR…

E-TİCARETTE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? GÜLGÜN FEYMAN  SORUYOR, GİRİŞİMCİ BURŞA ŞENSAL ANLATIYOR…   BU İŞE NASIL ADIM ATTINIZ? NELER YAPIYORSUNUZ? ÇOK ÖNEMLİ BİR İŞ VE BÜYÜK BİR YARIŞ. Acayip bir şekilde kalabalıklaştık zaten. Artık herkes  internet üzerinden bir şeyler satmaya başladı. Ama tabii ki en güvenlisini bulmak da, doğru ürünleri seçebilmekte çok önemli. Çünkü deri adı..

“E-TİCARETTE NASIL BAŞARILI OLUNUR?” BURŞA ŞENSAL AÇIKLIYOR…
Yazar : Tarih : Okunma : 129 views Yorum Yap

E-TİCARETTE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? GÜLGÜN FEYMAN  SORUYOR, GİRİŞİMCİ BURŞA ŞENSAL ANLATIYOR…

 

BU İŞE NASIL ADIM ATTINIZ? NELER YAPIYORSUNUZ? ÇOK ÖNEMLİ BİR İŞ VE BÜYÜK BİR YARIŞ.

  • Acayip bir şekilde kalabalıklaştık zaten. Artık herkes  internet üzerinden bir şeyler satmaya başladı. Ama tabii ki en güvenlisini bulmak da, doğru ürünleri seçebilmekte çok önemli. Çünkü deri adı altında bile suni deri ürün satıp deri diye gönderip sonrasında müşterinin de pişman olduğu noktalar da oluyor.

GÜVEN DUYMAK LAZIM.

  • Aynen güven duymak gerekiyor. Benim sayfamda tüm ürünlerim kendi çekimlerim üzerinden gidiyor. Ayağımda kendim çekiyorum, elimde çekiyorum her ürünün video olarak tanımını yapıyorum. 11 yıldır bu şekilde çalışmaktayım. Kafa dağıtmak için başladım bu işe. Ardından 11 yıl oldu. Şuan çok severek, işime aşık olarak bu işi yapıyorum. Potansiyel olarak artık oturmuş müşterim de var. Bu yüzden hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Müşteri memnuniyetim zaten yüksek. Ürünlerimiz yurt dışından Çin’den geliyor sipariş üzerine.

BAZI MARKALARIN ÇİN’DE ÜRETİLMİŞ MODELLERİ Mİ GELİYOR SİZE?

  • Onların ithal modellerini getirtiriyoruz. Burada da isteyen müşterilerimize zaten hemen kargosunu yaparak gönderisini yapıyoruz.

BENDE BİR ARA BİLİNEN BİR YERDEN PARFÜM SİPARİŞİ VERDİM. FAKAT GELENLER SAHTE ÇIKTI. O PARFÜMÜ PAZARLAYAN, SATAN E-TİCARETİNİ YAPAN FİRMAYLA TEMASA GEÇTİM. ÇOK ÜZÜLDÜLER ÇÜNKÜ FARKLI ALANLARDA, FARKLI YERLERDEN ONLAR BİR ŞEY SATIYORDU. OYSA SİZ %100 GÜVEN DUYULABİLECEK BİR SİSTEMLE ÇALIŞIYOR, KENDİNİZ SEÇİYORSUNUZ.

  • Evet, ben ürünü kendim seçiyorum ve her ürünü paylaşmıyorum. Çünkü kalitesini beğenmediğim ürünü, kendim de kullanmayacağım ürünü kimseyle paylaşmam.

PEKİ SİPARİŞLERİN TRAFİĞİNE NASIL KOORDİNE EDİYORSUNUZ?

  • Bunlarla da tek başıma ilgileniyorum.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

  • Sistem, biz ürünün siparişini alıyoruz. Ben hemen depomar bilgisini geçiyorum, ödemesinin gönderiyorum, ürün paketleniyor. Akşam saat 19.00’da tüm siparişler kargoya veriliyor. Tüm ürünleri tek tek kargoya vermiyoruz. Akşam bütün müşterilerimize SMS’ler gidiyor. Ardından zaten takip bilgisinden kendi takip ediyor. Bunun dışında yapacağı çok bir şey yok sadece ürünü bekliyor. Ürün de geldiği zaman memnun oluyor. Genelde müşterilerin %90’ı memnun kalıyor. 

BU İŞE BİR KADIN OLARAK CESARET ETMEK HAKİKATEN KUTLANACAK BİR ŞEY. NASIL BAŞLADINIZ? BU BİR BAŞARI HİKAYESİ ÇÜNKÜ.

  • 1 yıl önce çocuklarımla birlikte birisi daha 1 buçuk yaşındaydı diğeri de 2 buçuk yaşındaydı. Onlarla da geziyorduk hani maddi olarak da bir şeyler yapayım. Çünkü çalışamam, çocukları evde bırakıp çalışamayacağımı düşündüğüm için evden bir şeyler yapmak için internette gezerken yurt dışı frekansını buldum. Oradan hemen ürünlerin resimlerini gönderdiler bana. Ben sayfada paylaştım. İlk 4 yıl boyunca normal, stabil bir şekilde ürün satışını yaptım. Ardından 4.yıldan sonra artık oturmaya başlamıştı. Ayaklarımın üzerinde durduktan sonra artık kendi kendime her şey gelişti.

AYAKKABI, ÇANTA AŞKTIR…

PEKİ, E-TİCARETTE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

  • E-ticarette öncelikle sayfanın ürünlerindeki gerçek çekimine dikkat etmeliyiz. Sayfadaki online oluş süresine dikkat edilmesi gerekiyor. Ben sayfada yapılan yorumlara inanmıyorum. Çünkü bunlar gerçek dışı da olabiliyor.

KADINLARIMIZA BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

  • Ben her kadının çalışmasından yanayım.

İNSTAGRAM:

https://www.instagram.com/burshasensalofficial/

@burshasesalofficial

Avatar admin (admin@giybetseli.com) Websitesi