BODRUMDA YATLAR FIRTINADAN DOLAYI KARAYA OTURDU

Muğla’nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde başlayan yağmurun ardından etkili olan fırtına, milyon dolarlık yatları batırdı.  Muğla Bodrum’da gece saatlerinde etkili olmaya başlayan fırtına, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. DALGALAR YATLARA MADDİ ZARAR YARATTI Güneyli yönlerden esen rüzgar, kıyılarda büyük dalgalar oluşturdu. Ortakent Limanı’nda milyon dolarlık motoryat battı. Yaklaşık 10 metre uzunluğundaki motoryatın kurtarılması için vinç..

BODRUMDA YATLAR FIRTINADAN DOLAYI KARAYA OTURDU
Yazar : Tarih : Okunma : 88 views Yorum Yap

Muğla’nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde başlayan yağmurun ardından etkili olan fırtına, milyon dolarlık yatları batırdı. 

Muğla Bodrum’da gece saatlerinde etkili olmaya başlayan fırtına, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi.

DALGALAR YATLARA MADDİ ZARAR YARATTI

Güneyli yönlerden esen rüzgar, kıyılarda büyük dalgalar oluşturdu. Ortakent Limanı’nda milyon dolarlık motoryat battı. Yaklaşık 10 metre uzunluğundaki motoryatın kurtarılması için vinç ve dalgıç yardımıyla çalışma başlatıldı.

Ortakent kanalında bir sandalın battığı görüldü. Gümbet sahilinde bir motoryat rüzgarın etkisiyle kıyıya vurdu. Yine Gümbet’te bir lastik botun kıyıya sürüklendiği gözlendi. Fırtınanın gece saatlerinde kadar etkisini sürdüreceği öğrenildi.

DENİZCİLER UYARILDI

Saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye çıkan fırtına ilçede kabusa dönüştü. Bodrum-Datça feribot seferleri iptal edildi. Dev dalgalar işletmelerin iskelelerini dövdü. Liman başkanlığı sık sık denizcileri, denize açılmamaları konusunda uyardı.

 

“FIRTINANIN BU KADAR ETKİLİ OLACAĞINI BEKLEMİYORDUK”

Gümbet sahilinde karaya sürüklenen 12 metrelik motoryatın sahiplerinden Emin Çakıroğlu, “Sabah geldiğimizde bu şekildeydi zaten. İpi kopmuş galiba. Fırtına da zaten yüksekti. Bu kadar yüksek olacağını tahmin etmiyorduk. Bu şekilde bir hasar verebileceğini tahmin etmiyorduk. Olan olmuş artık yapabileceğimiz bir şey yok. Kurtarılması için çalışma başlatacağız.” diye konuştu.

Kaynak: ensonhaber.com 

 

Avatar admin (admin@giybetseli.com) Websitesi