BELLA HADİD BATI AYRIMCILIĞINA İSYAN ETTİ

Filistin asıllı olduğunu belirten ünlü model Bella Hadid, batının Ukrayna ve Müslüman mülteciler arasında ayrım yaptığına dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Hadid,”Kaç tane Müslüman ülke alevler içinde?” ifadeleriyle batıya isyan etti. İşte detaylar… Dünyaca ünlü model Bella Hadid, sosyal medya hesabından Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle mülteci durumuna düşen Ukraynalılar ile Müslüman mültecilere uygulanan çifte standarda dikkat..

BELLA HADİD BATI AYRIMCILIĞINA İSYAN ETTİ
Yazar : Tarih : Okunma : 68 views Yorum Yap

Filistin asıllı olduğunu belirten ünlü model Bella Hadid, batının Ukrayna ve Müslüman mülteciler arasında ayrım yaptığına dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Hadid,”Kaç tane Müslüman ülke alevler içinde?” ifadeleriyle batıya isyan etti. İşte detaylar…

Dünyaca ünlü model Bella Hadid, sosyal medya hesabından Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle mülteci durumuna düşen Ukraynalılar ile Müslüman mültecilere uygulanan çifte standarda dikkat çekmek için bir paylaşım yaptı.

İSYAN ETTİ

Hadid, sosyal medya hesabından, Kanada’da “Şair Mustafa” adıyla tanınan Müslüman müzisyen ve şair Mustafa Ahmed’in imzasını taşıyan bir şiiri paylaştı. 25 yaşındaki dünyaca ünlü model Hadid, paylaşımında, “Kendinize sorun, nasıl sessizce diğer adaletsizliklerde gezindiğinizi sorun… Eğer bu, son yıllarda bir savaşı ilk fark edişinizse, dünyadan değilsiniz… Kaç tane Müslüman ülke alevler içinde? Batı’nın istilalarıyla, acımasız insansız hava araçları saldırılarıyla, infazlarla, Çin’deki toplama kamplarıyla?” dizelerine yer verdi. Hadid, savaştan etkilenen Müslüman ülkeler ile diğer ülkelere karşı davranış ve kullanılan dildeki farklılıkların vurgulandığı şiirin altına yazdığı notta, Hadid, “Adaletsizlik nerede olursa olsun, her yerde adalet için bir tehdittir” ifadesini kullandı.

 

 

 

Hadid, daha sonra yaptığı farklı bir paylaşımda da yardım kuruluşlarının bilgilerini vererek, Rusya’nın saldırılarının mağdurları için bağış yapma çağrısında bulundu.

Kaynak: Sondakika.com

Avatar admin (admin@giybetseli.com) Websitesi